USG jamy brzusznej Białystok – jak przygotować się do badania?

USG jamy brzusznej może brzmieć, jak straszne i skomplikowane badanie. W rzeczywistości jest inaczej – to procedura nieinwazyjna, a aparat USG działa na bazie fal akustycznych. W badaniu nie ma więc nic trudnego. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które należy zrobić, przygotowując się do USG jamy brzusznej.

USG jamy brzusznej Białystok – co należy zrobić przed badaniem?


Kilka dni (2-3 dni) przed zaplanowanym USG jamy brzusznej warto nie jeść potraw ciężkostrawnych, gdyż nadmierne wydzielanie gazów może nawet zniekształcić obraz. Najlepiej jest iść na zabieg na czczo bądź po lekkim posiłku – owocach, warzywnej sałatce. Tuż przed zabiegiem nie powinno się też palić papierosów, bo dym również może zniekształcić obraz. Powinno się za to wypić jak najwięcej wody (niegazowanej!), by nasz pęcherz był pełny podczas zabiegu. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zażycie środka przeczyszczającego wieczorem, dzień przed badaniem, ale jeśli takiego zalecenia nie mamy – nie róbmy tego. USG innych części ciała (np. piersi) nie wymaga takiego przygotowania – to charakterystyczne dla obszaru, jakim jest jama brzuszna.

Przygotowanie psychiczne do USG jamy brzusznej, Białystok


Przed USG nie powinniśmy się niczego obawiać – to badanie w ogóle nie boli, specjalista dotykać będzie naszej skóry specjalnym aparatem i obserwować obraz na ekranie. To stosunkowo prosty i nowoczesny zabieg, który pomaga w wykrywaniu nieprawidłowości milionom ludzi na całym świecie. Jeśli mamy jakieś dodatkowe pytania, spytajmy lekarza, pod którego opieką jesteśmy.

Badanie USG można wykonać w Białostockiej przychodni Medrex. Więcej informacji znajduje się po kliknięciu w tym miejscu.