Niezbędny sprzęt do laboratorium – stoły wagowe

Laborant to zawód, który wymaga szczególnej dokładności i precyzji. Nic tutaj nie może podlegać przypadkowi, a wszystkie komponenty muszą być odmierzone i zważone w sposób niezwykle precyzyjny. Niezbędne są do tego specjalistyczne urządzenia, które są w stanie zapobiec ewentualnym pomyłkom. Jednymi z nich są stoły wagowe.

Aby odmierzanie było sprawne i dokładne

W pracowni laboratoryjnej pracują najróżniejsze urządzenia. Wiele
z nich może zaburzać proces ważenia. Wagi to niezwykle czułe na najmniejsze drgania mechanizmy. Z tego powodu specjalistycznym
i niezbędnym sprzętem są stoły wagowe, które izolują urządzenie do ważenia od niekorzystnych czynników, które mogą mieć najróżniejsze przyczyny. Wraz z użyciem stołów wagowych zapewnia się stabilną pracę wagom analitycznym, mikrowagom czy mikroskopom.

Warianty stołów wagowych

W zależności od wygody oraz predyspozycji stanowiska pracy w laboratorium stoły wagowe najczęściej produkowane są w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest stół laboratoryjny, który jest niezależnym stanowiskiem w pomieszczeniu. Drugi wariant to jako jeden z komponentów w ciągu wszystkich stołów laboratoryjnych. Każdy mebel może być jedno lub wielostanowiskowy. Mogą być również wyposażone w szafkę mobilną oraz dodatkowe szafki i szuflady, które świetnie sprawdzą się do przechowywania niezbędnych drobnych akcesoriów.

Stoły wagowe – budowa

Na pierwszy rzut oka nie różnią się one wyglądem od funkcjonalnych stołów laboratoryjnych czy biurek. Każdy z nich posiada jednak wbudowany antywibracyjny blat kamienny. To dzięki niemu zapewniona jest wyjątkowa stabilność dla różnego rodzaju urządzeń pomiarowych. Dodatkowe doposażenie w postaci, szuflad, półek czy nadstawek umożliwiają nie tylko ustawienie tam innych urządzeń jak na przykład komputera, ale także wygodne przechowywanie. Zostały stworzone
z myślą o szczególnej funkcjonalności i ergonomii. O ostatecznym wyglądzie zawsze decyduje klient – każdy ze stołów wagowych produkowanych na zamówienie uzależniony jest od osobistych preferencji.

Stoły wagowe dostępne na stronie https://renggli.pl/pl/oferta/stoly-wagowe/