dygestorium laboratoryjne

Dygestorium laboratoryjne

Dygestorium laboratoryjne jest specjalną komorą wyglądającą nieco podobnie do szafy, która ma podłączony odpowiedni system wentylacji. Dzięki temu można wydmuchiwać powietrze poza pomieszczenie laboratorium. Wentylator, który współpracuje z dygestorium laboratoryjnym, jest zwykle umieszczony na dachu budynku, dzięki czemu można w największym stopniu zminimalizować hałas. 

Rola sprzętu

Jeżeli chodzi o podstawowe funkcje opisywanego sprzętu, jest to między innymi:

  • zapobieganie wydostawaniu się do atmosfery laboratorium szkodliwych lotnych substancji,
  • ochrona substancji, z którą pracuje laborant przed wszelkimi zagrożeniami mogącymi spowodować ich zniszczenie, na przykład przed pożarami oraz eksplozjami, 
  • zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu pracy laborantom.

 Co warto wiedzieć o dygestoriach laboratoryjnych?

W produkcji tego rodzaju urządzeń stosuje się aktywne systemy nawiewu oraz wywiewu, dzięki czemu koszty związane z eksploatacją są zminimalizowane w największym stopniu. Podczas tworzenia dygestorii laboratoryjnych współpracuje się z najlepszymi specjalistami z dziedzin związanych z aerodynamiką i systemami wyciągowymi. 

Rodzaje dygestoriów laboratoryjnych 

dygestorium laboratoryjne

Jednym z najpopularniejszych produktów jest dygestorium laboratoryjne LabAirTec S1, które zapewnia monitoring przepływu powietrza i ma wbudowany System Bypass. Innym produktem wartym uwagi jest LabAirTec S2 o wysokiej wydajności i wskaźnikiem usuwania emisji. Innym produktem, który także jest chętnie wybierany, jest LabAirTec Green, który nie wymaga podłączenia do wentylacji.