Dostosowanie generatora ozonu do wielkości pomieszczenia

Nie jest tajemnicą, że każdego dnia człowiek musi stawiać czoła wyzwaniom związanym ze środowiskiem naturalnym i skutkami działalności człowieka. Należą do nich zanieczyszczenia, metale, etery, spaliny w powietrzu, bakterie, wirusy, pestycydy w żywności itp. Jak chronić siebie i swoją rodzinę? Natura sama dała ludzkości wskazówkę – dzięki unikalnym właściwościom ozonu, który można wytworzyć przy pomocy generatorów ozonu.

Co to jest ozon? I jak jest produkowany.

Ozon (od greckiego słowa ozone, które oznacza „zapach”) jest niebieskim gazem o charakterystycznym ostrym zapachu. Jest to bardzo silny środek utleniający. Jego wzór cząsteczkowy to O3. Ozon powstaje z tlenu cząsteczkowego (O2) podczas wyładowań elektrycznych (po burzy z piorunami) lub w wyniku działania promieniowania ultrafioletowego.

W naturze, gdy światło słoneczne uderza w kroplę wody – tlen tworzy ozon. Tam, gdzie zawartość tlenu w powietrzu jest wysoka, częściej wyczuwamy charakterystyczny zapach ozonu – w lesie, przy wodospadach, w pobliżu dużych skupisk wody, po burzy.

Wybór generatora ozonu

Wybierając generator ozonu należy zadać sobie pytanie, jakie zabiegi chcemy wykonywać i ile (maksymalnie) pomieszczeń chcemy ozonować.

Generatory ozonu https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/generatory-ozonu/ mogą być stosowane do ozonowania pomieszczeń mieszkalnych, magazynowych, kabin pojazdów i pomieszczeń ładunkowych. Jeśli w tych pomieszczeniach lub pojazdach nie występuje wysoki poziom wilgotności (powyżej 70%), np. po zalaniu lub po usunięciu wody z wnętrza pojazdu, zabiegi ozonowania za pomocą generatora ozonu mogą być przeprowadzane wewnątrz pomieszczenia.

Jeżeli poziom wilgotności wzrasta z powodu wyżej wymienionych czynników, należy zastosować przewód do zdalnego ozonowania i umieścić ozonator poza strefą nawilżania, a ozon wdmuchiwany jest do ozonowanego pomieszczenia przewodem