Co powinna posiadać apteczka medyczna do samochodu

Co powinna posiadać apteczka medyczna do samochodu?

W jaki sposób skompletować produkty do apteczki samochodowej? Warto kierować się przy tym podstawowymi zasadami, które są przedstawione poniżej.

Dlaczego warto mieć apteczkę w samochodzie osobowym?

Choć polskie przepisy nie nakładają na kierowców obowiązku wożenia apteczki w samochodzie osobowym (w przeciwieństwie do sytuacji, w której przewozi się innych ludzi – odnosi się to między innymi do autobusów lub taksówek), zdecydowanie warto ją mieć pod ręką w trasie. Wypadki na drodze zdarzają się dość często. Poza tym nawet drobne skaleczenie może w znaczny sposób zakłócić komfort prowadzenia auta. Dlatego właśnie dobrze jest mieć różnego rodzaju opatrunki w bagażniku.

Co umieścić w apteczce samochodowej?

Apteczki samochodowe powinny być wyposażone głównie w środki opatrunkowe, czyli głównie miękkie i mało inwazyjne akcesoria. Jakie produkty medyczne warto mieć w aucie? Przede wszystkim należy wymienić tutaj między innymi chusty opatrunkowe, bandaże, kompresy, opaski elastyczne, plastry, koc ratunkowy i rękawice lateksowe. Nie należy zapominać także o materiałach, które są wsparciem merytorycznym w udzielaniu pierwszej pomocy. Mowa tutaj o instrukcji przeprowadzania akcji ratunkowych na własną rękę. Nigdy nie wiadomo, kiedy takie informacje mogą się przydać. Warto mieć je pod ręką, bowiem – nawet jeśli dobrze zna się zasady postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu – stres może sprawić, że trudno będzie się skupić na działaniu.

apteczka medyczna do samochodu

Apteczka medyczna do samochodu – czego unikać kompletując zestaw ratunkowy?

W apteczce samochodowej nie powinno się przechowywać produktów, które są ostre i którymi w łatwy sposób można się skaleczyć. Dlatego właśnie nożyczki powinny mieć zaokrąglone końce. Nie należy też umieszczać w niej środków dezynfekujących oraz leków. Wata oraz lignina również nie są dobrym wyborem.