preparat na grzybicę paznokci

Jaki lek na grzybicę paznokci będzie najbardziej skuteczny?

 Niekiedy wystarczy tylko jedna wizyta na basenie czy w hotelowej łazience, żeby móc później doświadczyć niektórych chorób skóry i paznokci. Stopy są najbardziej narażone na tego typu infekcje, bo mają bezpośredni kontakt z różnego typu zanieczyszczonymi powierzchniami. Jedną z najczęściej pojawiających się chorób jest grzybica paznokci. Gdy się pojawi, warto szybko zareagować i sięgnąć po specjalistyczne preparaty dostępne w aptekach. Lek na grzybicę paznokci może występować w różnych formach, najpopularniejszy z nich to lakier.

Dlaczego warto kupić lakier na grzybicę paznokci?

 Rozglądając się w punkcie aptecznym za jakimś lekiem, warto zwrócić uwagę na to, jak się go aplikuje. Grzybica atakuje głównie paznokcie stóp wsiąka głęboko w jej warstwy, dlatego konieczne jest zadziałaniem takim preparatem, który będzie w stanie dotrzeć do każdego miejsca. Lakier na grzybicę paznokci będzie najlepszym rozwiązaniem, jest to produkt dobrze dostępny w aptece, oprócz tego:

  • zawiera wiele substancji czynnych, które szybko atakują grzyba,
  • jest bezproblemowy w użyciu,
  • można go stosować zawsze, gdy występuje taka potrzeba,
  • są bezpieczne dla płytki paznokcia.

Takie leczenie wymaga systematyczności, dlatego konieczne jest użycie środka, które nie sprawia trudności podczas aplikacji. Zaletą jest także to, że są one ogólnie dostępne w aptekach, w przypadku pojawienia się pierwszych objawów grzybicy na paznokciach, można po nie sięgnąć od razu, co pozytywnie wpłynie na cały proces leczenia.

Jakie preparaty na grzybicę paznokcia można jeszcze zauważyć w aptekach?

 Choć właśnie lakiery na grzybicę paznokci pacjenci kupują najczęściej, to jednak w aptekach można zauważyć większą różnorodność, dostępne są tam także inne skuteczne produkty, do takich można zaliczyć na przykład maści, żele spray. Preparat na grzybicę paznokci, żeby mógł być skuteczny, musi zawierać odpowiednią substancję czynną, nierzadko jest to produkt, który ma w składzie antybiotyk. Najczęściej są to takie substancje aktywne jak: bifonazol, amorolfina, cyklopiroks. W przypadku, gdy leczenie zostało podjęte zbyt późno lub gdy organizm nie reaguje na podane miejscowo preparaty, konieczne jest wprowadzenie dodatkowego leczenia ogólnego, przyjmuje się wtedy między innymi flukonazol czy terbinafinę. Warto pamiętać, żeby podczas leczenia nie roznosić takiej infekcji dalej, jest to choroba niezwykle zakaźna, dlatego zachowanie higieny jest w tym przypadku bardzo ważne. Po zakończeniu terapii powinno się stale monitorować stan paznokci, czy choroba nie powróci.