rajstopy uciskowe

Rajstopy uciskowe dla zdrowych nóg

W pewnym wieku krążenie w organizmie człowieka ulega pogorszeniu. Złe nawyki żywieniowe, przeciążenie organizmu, czy dodatkowe choroby mają zły wpływ na przepływ krwi w ludzkim ciele. Kończyny dolne w szczególności narażone są na zmiany wizualne, jakie wynikają z nieprawidłowości krążeniowych. WIelu kobietom pojawiają się na nogach nieestetyczne żylaki oraz obrzęki. Na szczęście istnieje nieinwazyjne rozwiązanie na tego typu schorzenia. Stosowanie rajstop uciskowych z pewnością pomoże zachować zdrowy wygląd nóg.

Rajstopy uciskowe – działanie 

Rajstopy uciskowe mają za zadanie odciążać nogi w ich codziennym funkcjonowaniu i poprawić jakość krążenia. Niwelują także uczucie zmęczenia i powstałe obrzęki. Aby uzyskać upragniony efekt rajstopy uciskowe należy zakładać od razu po wstaniu z łóżka, zanim pojawi się poranny obrzęk nóg. Te specjalistyczne rajstopy wykonane są z grubego i słabo ciągliwego materiału dlatego, jeśli nie założy się ich przed pojawieniem się obrzęku, potem może to być bardzo trudne. Założone rano rajstopy, powinno zdejmować się dopiero na wieczór w celu lepszego działania. 

rajstopy uciskowe

Dlaczego warto nosić rajstopy uciskowe?

Przede wszystkim dla poprawy kondycji przepływu krwi w organizmie, ale nie tylko. Niekwestionowaną zaletą rajstop uciskowych jest to, że wykonane są w taki sposób, aby maskowały niedoskonałości. Dodatkowo powodują, że nogi są optycznie wydłużone i nabierają delikatnego koloru. W zależności od pory roku można dobrać odpowiednią grubość rajstop oraz ich moc uciskową. Latem najlepiej wybrać te w przedziale 10-15 den, natomiast zimą lepiej sprawdzi się grubsza pończocha, która nie będzie przepuszczała chłodnego powietrza, czyli od 15 den w górę. Koszt rajstop uciskowych zmienia się w zależności od ich grubości i mocy ucisku. Jednak warto w nie zainwestować, aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami.