Elastyczny, tkaninowy stabilizator nadgarstka, zapinany

Jak założyć usztywniacz na nadgarstek?

W wielu rodzajach aktywności sportu wyczynowego niezbędne okazuje się stosowanie specjalnych urządzeń, służących profilaktyce i rehabilitacji, w tym wypadku nadgarstka. Inaczej nazywane są również ortezy na nadgarstek czy stabilizatory na nadgarstek. Stabilizatory nadgarstka dotyczą szczególnie osób po urazach, jak i przy osteoporozie. Sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie wykonywana jest aktywność fizyczna i poddawane są ona siłom rotacyjnym.

Usztywniacze na nadgarstek, a bezpieczeństwo i rehabilitacja

Usztywniacze, czy też stabilizatory nadgarstka, są bardzo częstym elementem stosowanym w sporcie wyczynowym, dużą rolę odgrywają także w zabezpieczeniu pacjentów po złamaniach i innych urazach, a także, kiedy dana osoba rehabilituje te obszary ciała. Stabilizatory, służą jako element odbierania informacji o ruchu, jaki wykonujemy, dzięki czemu właściwa dyscyplina w treningu jest zachowana, jak i bezpieczeństwo w różnorodnych formach ruchu.

Elastyczny stabilizator nadgarstka, zapinany

Jak założyć usztywniacz na nadgarstek?

Usztywniacz na nadgarstek ma różne formy, dlatego też jego założenie będzie się bardzo różniło zależnie od modelu. Producenci podają w swoim opisie produktu szczegółowe instrukcje, jak założyć usztywniacz. Najczęściej zaczynamy od założenia pasków, aby dobrze ułożyć nasz usztywniacz na nadgarstku. Kolejnym krokiem jest ustawienie części ciała, którą chcemy chronić na stabilizatorze – oprócz tego, jak dobrać odpowiednie rozmiary. Możemy także wyregulować w nim napięcie, każdy producent podaje na swojej stronie szczegółowe informacje na temat modelu wybranego przez nasze.

Podsumowując, odpowiedni usztywniacz na nadgarstek, stanowi doskonały wybór, do zapewnienia Twojemu nadgarstkowi zabezpieczenia, profilaktyki i rehabilitacji. Ważnym jest jednak, aby dobrać odpowiedni model i rozmiar oraz prawidłowo go założyć.