medycyna estetyczna Białystok

Medycyna estetyczna Białystok – na czym polega?

Medycyna estetyczna Białystok z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Pozwala ona usunąć różne niedoskonałości ludzkiego ciała o różnym podłożu, Jednak znaczna część ich zabieg koncentruje się na poprawie jakości skóry. Rewitalizacja i odmładzanie skóry odbywa się między innymi poprzez peelingi, laser i nakłucia.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to jedna z wielu dziedzin medycyny, które zaliczamy do estetologii medycznej. Warto w tym miejscu przedstawić znaczenie estetyki medycznej. Jest to dziedzina nauki zajmująca się opisywaniem, pielęgnacją, badaniem, przywracaniem i tworzeniem piękna w ludzkim ciele za pomocą środków medycznych. Skupia się przede wszystkim na zwiększaniu atrakcyjności fizycznej. Z kolei medycyna estetyczna to zespół zabiegów, które zgodnie z prawem może wykonać, wyłącznie lekarz. Procedury te obejmują między innymi: leki na receptę, zabiegi nieinwazyjne, zabiegi małoinwazyjne. Te środki pomagają zmienić nieco wygląd, poprawiając go. Inną powszechną definicją, medycyny estetycznej Białystok jest zapewnienie wysokiej jakości życia, osobom zdrowym. Odbywa się to przede wszystkim poprzez działania profilaktyczne lub naprawcze związane z procesem starzenia się skóry.

medycyna estetyczna Białystok

Zabiegi – Medycyna estetyczna Białystok

Biorąc pod uwagę postęp medycyny estetycznej, jest to zabieg wypełniający lukę pomiędzy estetyką a chirurgią plastyczną. Procedury te są niechirurgiczne i minimalnie inwazyjne. Dzięki temu raz wykonany nie wymaga hospitalizacji w placówce medycznej. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ po zabiegu z zakresu medycyny estetycznej mogą wystąpić działania niepożądane. Jest to rzadkie i należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza, aby zminimalizować ryzyko jego wystąpienia. Oto kilka przykładowych środków i metod stosowanych w medycynie estetycznej: toksyna botulinowa (botoks), wypełniacze (np. kwas hialuronowy), nakłuwanie, lasery, kriolipoliza, mechaniczne lub chemiczne złuszczanie naskórka, podciśnienie, fale radiowe itd.