oxybrazja

Oxybrazja, czyli mikrodermabrazja wodno-tlenowa

Oxybrazja to bezbolesny zabieg medycyny estetycznej polegający na usuwaniu martwego naskórka za pomocą strumienia soli fizjologicznej aplikowanego pod ciśnieniem. W odróżnieniu od mikrodermabrazji, która jedynie oczyszcza i wyrównuje koloryt skóry, dodatkowo nawilża i dotlenia cerę. Jest skuteczną i bezpieczną metodą na poprawę urody, i co najważniejsze mogą z niej skorzystać również osoby zmagające się z problemami dermatologicznymi tj. trądzik, skóra wrażliwa, naczynkowa czy delikatna.

Korzyści wynikające z oxybrazji

Oxybrazja cieszy się coraz większą popularnością wśród klientek salonów urody, ponieważ rezultaty można zobaczyć zaraz po jej zakończeniu, dlatego też nazywa się go „zabiegiem bankietowym” czyli wykonywanym zwykle przed specjalnymi okazjami. A należą do nich m.in.:

  • pobudzenie produkcji nowego naskórka,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek i poprawa elastyczności skóry
  • regeneracja mieszków włosowych,
  • usuwanie zaskórniaków poprzez ściągnięcie porów,
  • zmniejszenie wydzielania łoju i rozwoju bakterii beztlenowych,
  • pobudzenie mikrokrążenia,
  • wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty osiąga się po odbyciu ok. 3-10 zabiegów oxybrazji. Zwykle zaleca się, by korzystać z niego raz w tygodniu. Osoby zmagające się z cellulitem powinny poddawać się mu dwa razy w tygodniu, a pacjenci ze skórą wrażliwą czy suchą dwa razy w miesiącu.

oxybrazja

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Mimo wielu zalet, które niesie zabieg oxybrazji, nie wszyscy mogą z niej korzystać. Do tej grupy należą osoby zmagające się z nowotworami, chorobami ogólnoustrojowymi, stanami zapalnymi i ciężkimi infekcjami skóry, jak również diabetycy, kobiety w ciąży i matki karmiące, a także posiadacze świeżych blizn i ran naskórka, również tych spowodowanych depilacją, oraz pacjenci odbywający terapię przeciwtrądzikową retinoidami.