destylator elektryczny

Dlaczego destylator elektryczny jest lepszy od gazowego?

Ludzkość produkuje alkohol do wielu setek lat. Jest to proces bardzo łatwy i doskonale znany. Powszechnie do tego celu używa się destylatorów gazowych, lecz ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywają destylatory elektryczne. Dlaczego tak się dzieje i w czym są one lepsze niż ich gazowe odpowiedniki?

Kwestia bezpieczeństwa

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, która przemawia za tym, aby stosować możliwie najczęściej destylator elektryczny (zobacz w sklepie) zamiast gazowego, jest jego znacznie większe bezpieczeństwo pracy. Jak wiadomo, w przypadku wersji gazowej ma się do czynienia stale z otwartym ogniem, który w połączeniu z alkoholem może w wyniku nawet chwili nieuwagi spowodować bardzo dotkliwy w kosztach pożar. Wersja elektryczna całkowicie eliminuje ten problem, ponieważ zamiast ognia do podgrzewania używa się grzałki elektrycznej.

Kwestia opłacalności

Drugą sprawą, która jest ogromny plusem używania destylatora elektrycznego, jest znaczne zmniejszenie kosztów destylacji. Często jest to spraw sporna, ponieważ destylator gazowy jest o wiele tańszy niż elektryczny, jednak różnice da się wyczuć go po kilku użyciach, gdy jednostkowy koszt używania destylatora w wersji elektrycznej jest znacznie niższy. Dobrze też pamiętać o tym, że wersja elektryczna charakteryzuje się o wiele większą sprawnością, to jest uzyskiwane ciepło, nie jest wytracane do atmosfery.
Dodatkowo oszczędza się w jego przypadku nie tylko pieniądze, ale i czas, ponieważ ustawienie jego jest o wiele prostsze, a dodatkowo daje on możliwość bardzo precyzyjnego ustawiania osiągniętych regulacji.