Czym jest wiskozymetr?

Wiskozymetr to przyrząd laboratoryjny wykorzystywany podczas pomiaru lepkości. Oczywiście tego typu narzędzia występują w wielu rozmaitych wariantach, co ułatwia dobór modelu dobrze dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się lepkościomierze cyfrowe, które wyróżniają się wysoką precyzją oraz niezawodnością. Ich obsługa przebiega intuicyjnie, co również stanowi duży plus.

Procedura pomiarowa

wiskozymetryNowoczesne wiskozymetry to zaawansowane urządzenia, które można dopasować do własnych wymagań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie wykreować procedurę pomiarową. Jest to niezwykle proste oraz bezproblemowe zadanie, które nie wymaga specjalnych umiejętności.

Pomiar za pomocą lepkościomierza nie jest trudny. Warto jest określić warunek, który zasygnalizuje koniec badania. Może być to m.in. warunek czasowy, liczba obrotów, czy tez liczba punktów pomiarowych. Po osiągnięciu danej wartości urządzenie zakończy pomiar. Użytkownik nie musi skupiać się na kontrolowaniu procesu.

Sonda temperaturowa

Podczas badania lepkości dużą rolę odgrywa sonda temperaturowa. To właśnie ona stanowi skalę odniesienia. Należy jednak wspomnieć, że większość urządzeń pozwala na przesunięcie wyżej wspomnianej skali, co ułatwia precyzyjny pomiar.

Innowacyjne wiskozymetry posiadają wbudowany zegar czasu rzeczywistego. Sprawia to, że na raportach pomiarowych może być umieszczona data oraz godzina przeprowadzonego badania.

Wiskozymetr zakupisz np. w sklepie DanLab: https://danlab.pl/nasze-produkty/badania-wlasciwosci/wiskozymetry/