Blat kuchenny wiórowy w technologii postforming

Kuchnia jest jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń w każdym domu. Tutaj skupia się najwięcej wilgotności i niekorzystnych warunków lokalnego mikroklimatu kuchennego, które w bardzo destrukcyjny sposób wpływają na domowe wyposażenie, w tym w szczególności na meble. Oznacza to jedno – meble montowane w kuchni muszą spełniać bardzo wysokie standardy pod względem odporności na wilgotność i działanie niekorzystnych czynników. 

Blat, który musi wytrzymać wiele

Oczywiście nie będzie niespodzianką stwierdzenie, iż najlepiej pod tym względem sprawdzają się blaty wykonane z materiałów kamiennych. Są bowiem najbardziej odporne mechanicznie, a przy tym również niezwykle piękne i całkowicie niepodatne na działanie wilgoci. Jednakże nie wszystko złoto co się świeci, bowiem blaty kamienne wymagają żmudnej impregnacji, a ich zewnętrzna powłoka jest bardzo podatne na działanie chemii, w tym szczególnie detergentów wykorzystywanych w kuchniach i domowych wnętrzach. 

Okazuje się jednakże, że również tradycyjne blaty wiórowe nie stoją tutaj na straconej pozycji. Produkowane z wiórów drewnianych, zgrzewanych i prasowanych pod działaniem wysokiego ciśnienia do płaskich płyt, a następnie szczelnie pokrywane laminatem, okazują się w praktyce być bardzo dobrym rozwiązaniem w kuchennej przestrzeni. 

 

Postforming, czyli sztuka zabezpieczania

Blat postforming – bo tak fachowo nazywa są tego typu blaty – jest bowiem pokrywany laminatem, który nie dość że jest odporny na kuchenne czynniki, to do tego jeszcze w niezwykle szczelny sposób chroni wnętrze wiórowe przed dopływem wilgoci, co z kolei zabezpiecza blat przed jego niekontrolowanym puchnięciem i niszczeniem w ten sposób. Takie rozwiązanie od wielu lat sprawdza się w tysiącach kuchni na całym świecie.

 

Sprawia to, iż blaty postforming znajdują się jako produkt na bardzo dobrej rynkowej pozycji, co pozwala im na skuteczną rywalizację tak z kamienną, jak i konglomeratową konkurencją. Oczywiście również i blaty postforming nie są pozbawione wad, jednakże ich zalety są o wiele większe. Wzięcie pod uwagę tego typu blatów powinno więc być jedną z opcji poważnie rozważanych przez każdego inwestora przymierzającego się do złożenia zamówienia na kuchnie produkowaną na wymiar.

Blat postforming dostępny na Renggli.pl