krzesło laboratoryjne

Krzesło laboratoryjne — podobieństwa z modelami biurowymi

Niektórzy z nas wiedzą o tym, że typowe krzesło laboratoryjne może być modelem z tymi regulowanymi podłokietnikami, ze znaczną liczbą elementów tapicerowanych. Na dokładkę może mieć także to wyprofilowane oparcie, a nawet zagłówek regulowany w dwóch płaszczyznach. Dokładnie te same zalety mają modele krzeseł biurowych, bo na każdym z tych krzeseł siedzą ludzie i co równie istotne pracują przez jakieś osiem godzin w pozycji siedzącej, czyli kręgosłup technika laboratoryjnego musi być doskonale podpieranym, po to by ból pleców nie pojawiał się w jego przypadku. Kluczowe znaczenie ma też i sama wygoda, bo jeśli pracujemy przez te osiem godzin dziennie, a czasami nawet zostajemy po godzinach po to, by wykonać jakieś istotne badania na jutro i dlatego właśnie ta wygoda jest aż tak ważną w pracy techników laboratoryjnych, którzy wykonują polecenia swoich szefów.

Praca technika kryminalistyki.

Wygodne krzesło laboratoryjne ma też znaczenie w przypadku technika kryminalistyki, bo taka osoba nie ma lekkiej pracy i co równie istotne nie raz i nie dwa razy musi zostać po godzinach, po to, by przebadać materiał dowodowy w jakiejś głośnej sprawy. Taki technik nie wie rzecz jasna tego, że dana sprawa jest głośną, bo ze względu na profesjonalizm działań zna tylko jej numer napisany lub nadrukowany na teczce. Poznanie tego, że sprawa jest istotną, wynika głównie z tych nacisków jego szefa. Mowa tu o tym, że szef chce, by został w pracy do wieczora, wykonał odpowiednie analizy i na dokładkę napisał raport, a do tego potrzeba krzesła laboratoryjnego, które jest też modelem anatomicznym. Takowe można ustawić pod konkretne plecy i co równie istotne takie lepsze krzesło da komfort podczas tej pracy, która raz na jakiś czas musi potrwać te kilkanaście godzin. Kilka dekad temu znaczna część techników laboratoryjnych dysponowało niemal wyłącznie takimi stołkami z drewnianym siedziskiem lub drewnianymi krzesłami, które były tymi średnio wygodnymi, ale dziś tego typu opcje nie wyglądają zachęcająco.

Tkaniny obiciowe.

Krzesło laboratoryjne zaliczane do tych wybitnie wygodnych, czyli z możliwością regulowania podłokietników, oparcia i zagłówka będzie zawsze droższym od tego biurowego z tymi samymi dodatkami. Mowa tu o tym, że tapicerka w przypadku krzesła laboratoryjnego zaliczanego do tych najwygodniejszych musi być odporną na działanie kwasów tworzących skład odczynników chemicznych. Lepsze krzesła biurowe spełniające standard anatomicznego nie muszą być odpornymi na tę agresywną chemią i dlatego też zazwyczaj są tańszymi, bo opracowanie tkaniny, która jest i wytrzymalszą i bardziej odporną na działanie chemii swoje kosztuje. Ze względu na te konkretne przyczyny wiele modeli dawnych krzeseł laboratoryjnych nie posiadało tapicerki, bo taką niszczyłaby chemia z odczynników, a podczas tego procesu zapewne powstawałyby jakieś opary szkodliwe także dla pracujących techników laboratoryjnych.

Praca z komputerem.

Typowe krzesło laboratoryjne musi być też tym dostatecznie dobrym dla kogoś pracującego z komputerem, a teraz chyba każdy raz na jakiś czas musi napisać raport na laptopie. Także technicy z laboratorium tworzą raporty na laptopach i właśnie dlatego muszą mieć krzesło z tą podstawą obrotową posiadającą kółka, bo dzięki takiemu meblu mogą szybko przejść od pracy przy biurku z mikroskopem do pracy przy innym biurku, na którym to znajduje się laptop niezbędny do pracy danego technika. Jednym słowem zakup dwóch krzeseł do jednego stanowiska pracy to raczej przesada i dlatego ludzie kupujący sprzęty do laboratorium szukają raczej opcji optymalnej.