aparat do mierzenia ciśnienia

W jakich sytuacjach warto używać ciśnieniomierza?

Niestety, ale coraz więcej ludzi w Polsce ma problemy z nadciśnieniem tętniczym. Kiedy występuje u nas takie schorzenie to powinniśmy regularnie sprawdzać wartość ciśnienia, a w wielu przypadkach trzeba niestety przyjmować leki, które mają za zadanie zmniejszyć te parametry.  Przyczyn występowania dużego ciśnienia może być klika, ale często spowodowane jest ono tym, że nie do końca zdrowy tryb życia prowadzimy. Na nadciśnienie tętnicze w większości chorują osoby starsze.

Najczęstsze przyczyny występowania wysokiego ciśnienia u człowieka

Istnieją czynniki, które dość mocno zwiększają ryzyko, że będziemy mieli problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem.  Przede wszystkim do nadciśnienia tętniczego może doprowadzić niezdrowy tryb życia oraz brak aktywności fizycznej. Częściej na tę dolegliwość zachorują osoby otyłe, a bardzo groźna jest w tym przypadku otyłość brzuszna. Zwiększone są szansę na wystąpienie wysokiego ciśnienia u człowieka, gdy pali on regularne papierosy lub pije często alkohol. Trzeba pamiętać, że niekontrolowane zbyt wysokie ciśnienie przez długie lata może spowodować duże problemy z układem krwionośnym i działaniem nerek. Dlatego raz na jakiś czas każdy człowiek powinien wziąć aparat do mierzenia ciśnienia i sprawdzić jego dokładną wartość. W momencie, gdy będzie ono za wysokie lub za niskie to warto odwiedzić lekarza, który może pomóc je unormować na odpowiedniej wartości. Nadciśnienie tętnicze może  u nas wystąpić również z powodu jakiejś choroby przewlekłej. 

aparat do mierzenia ciśnienia

Jakie są objawy nadciśnienia tętniczego?

Objawy występujące podczas zbyt dużego nadciśnienia tętniczego mogą być podobne do tych, które pojawiają się przy występowaniu innych chorób.  Dlatego, gdy zauważymy, że gorzej się czujemy to warto sprawdzić wartość ciśnienia przy pomocy ciśnieniomierza. Takimi charakterystycznymi objawami dla nadciśnienia tętniczego są duszności i bóle głowy. Możemy też czuć przy tym stanie kołatanie serca oraz mogą wystąpić zawroty głowy. Ciężko, gdy mamy wysokie ciśnienie zasnąć. Może też towarzyszyć tym objawom potliwość oraz uderzenia gorąca. Bardzo często u osób cierpiących na to schorzenie zmniejsza się sprawność fizyczna i psychiczna. Widać, że te objawy towarzyszące nadciśnieniu mogą bardzo nam przeszkadzać w codziennym życiu. Wtedy warto mieć przy sobie ciśnieniomierz elektroniczny i regularnie sprawdzać, jakie mamy dokładnie ciśnienie. Gdy przez dłuższy czas utrzymuje się ono na wysokim poziomie to należy się udać do lekarza, który przepisze odpowiednie tabletki, dzięki którym unormujemy je.