zabieg wykonywany na twarzy

Dermapen – terapia zapobiegająca wypadaniu włosów

Zabieg Dermapen jest oferowany w gabinetach medycyny estetycznej, do jego wykonania niezbędne jest urządzenie z wyglądu przypominające długopis i nazwie dermapen. Zastosowanie urządzenia ma na celu wykorzystanie naturalnej zdolności organizmu do regeneracji poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Dermapen – na czym polega zabieg?

Dermapen jest wyposażony w kilkanaście igiełek umożliwiających pulsujące nakłuwanie skóry pod kątem prostym. Mechaniczna stymulacja wywołuje większą produkcję kolagenu. Jest to bezpieczny zabieg, ponieważ wszystkie uszkodzenia skóry są odpowiednio kontrolowane, podczas jego wykonywania dużo intensywniej zostają wchłaniane specjalne preparaty regenerujące. Czas trwania zabiegu mezoterapii mikroigłowej wynosi około 30 – 60 minut, skóra zostaje znieczulona miejscowo przy pomocy kremu. Nakłucia mają głębokość około 2,5 mm. Przed wykonaniem zabiegu lekarz może zdecydować o dodatkowym zaaplikowaniu substancji czynnych poprawiających krążenie i dzięki temu poprawiających stan cebulek włosowych. Zabieg stosowany na skórę głowy sprawia, że włosy są odżywione i nie wypadają, są o wiele mocniejsze, nie rozdwajają się również końcówki. Dermapen spłyca zmarszczki, odmładza skórę, zmniejsza widoczność blizn i rozstępów.

dermapen

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg z użyciem dermapen jest bezbolesny i skuteczny, bezpośrednio po nim można wrócić do swoich czynności. Wskazania to przede wszystkim;

  • cellulit, rozstępy,
  • głębokie zmarszczki,
  • widoczne blizny i znamiona na skórze,
  • odwodniona skóra, np. na dłoniach,
  • rozszerzone pory,
  • nadmierne wypadanie włosów.

Jeśli zmiany nie są nasilone, wystarczy już jeden zabieg, aby zmiany były widoczne, zazwyczaj jednak wymagana jest seria zabiegów. Należy pamiętać, że dermapen nie jest dla każdego, przed wykonaniem zabiegu należy poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach, aby nie wystąpiły niepożądane efekty.