gabinet kosmetyczny

Dlaczego warto decydować się na zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie kobiety w różnym wieku, które chcą poprawić swój wygląd i na jak najdłużej zachować młodość. Oferta zabiegów jest obecnie naprawdę bardzo duża. Chętnie wybierane są te, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat, którego powstaje z krwi pacjenta. Zawarte są w nim różne czynniki wzrostu, który wpływają stymulująco na zachodzące w skórze procesy naprawcze. Preparat podaje się w wybrane miejsca, wykorzystując mezoterapię igłową. Największym atutem zastosowania osocza bogatopłytkowego jest to, że nie wiąże się to z żadnym ryzykiem reakcji alergicznych. Z tego powodu mogą na jego podanie decydować się nawet te panie, które mają wyraźną skłonność do alergii.

Jakie zalety ma osocze bogatopłytkowe?

Mówiąc o osoczu bogatopłytkowym, należy jasno zaznaczyć, że jest to preparat w pełni bezpieczny. Z uwagi na to, że pozyskiwany jest z naszej krwi, jest w pełni biokompatybilny z naszym ciałem. To oznacza, że nie ma ryzyka odrzucenia wprowadzonej pod skórę substancji. Nie trzeba również obawiać się reakcji alergicznych, co zostało wspomniane już wcześniej. Preparat gwarantuje naprawdę naturalne efekty. Zastosowanie kuracji z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego sprawia, że skóra zostaje skutecznie zregenerowana, a jednocześnie odbudowana. Zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu skutecznie niwelują zmarszczki, poprawiając ogólny wygląd skóry.

medycyna estetyczne - osocze bogatopłytkowe

Jakie jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego?

Większości z nas osocze bogatopłytkowe kojarzy się przede wszystkim z walką z objawami starzenia się skóry. Tymczasem okazuje się, że doskonale sprawdza się ono również w wielu innych przypadkach. Przynosi bardzo dobre efekty w leczeniu blizn i rozstępów. Stosowane jest również w walce z wypadaniem włosów.