wanny wychwytowe

Czym są wanny wychwytowe?

Istnieje wiele laboratoriów oraz magazynów przechowujących niebezpieczne substancje. Polskie przepisy prawne określają sposób, w jaki należy je zabezpieczać. Z tego powodu świadomi przedsiębiorcy stosują wanny wychwytowe.

Co to jest wanna wychwytowa?

Najprościej rzecz ujmując wanny wychwytowe to pojemniki do przechowywania niebezpiecznych substancji, które są umieszczane na paletach lub innych podstawach. Takie rozwiązanie stanowi skuteczną ochronę na wypadek niekontrolowanych wycieków. W takich sytuacjach niebezpieczna substancja nie zagraża ludziom ani środowisku. Istnieje bardzo małe ryzyko jej wycieku do gruntu i jego zanieczyszczenia. Ponadto jest to opcja chroniąca takimi nieszczęściami jak oparzenie kwasem lub dotkliwe w skutkach poślizgnięcia się. Opisywane rodzaj wanien występuje w różnych gabarytach dopasowanych do metrażu pomieszczenia oraz potrzeb jego użytkowników. Wanny wychwytowe znajdziesz w DANLAB – Wyposażenie laboratorium

Zalety wanien wychwytowych

wanny wychwytowe

Największą zaletą omawianych wanien jest wysoka odporność na szkodliwe chemikalia. Mogą to być takie niebezpieczne substancje jak kwas solny, olej napędowy, benzyna, izopropanol i wiele innych. Kolejna zaleta to łatwość montażu, instalacja takiej wanny zajmuje kilka minut. Nie można zapominać o łatwości ich transportowania, którego można dokonywać przy wykorzystywaniu wózków widłowych. Dzięki temu bliski kontakt pracownika z niebezpiecznymi substancjami jest ograniczany do niezbędnego minimum. Warto dodać, że opisywane wanny mogą mieć różną wielkość, co zwiększa ich uniwersalność.