zamrażarki niskotemperaturowe

Zamrażarka niskotemperaturowa – jak wybrać najlepszą?

Zamrażarka niskotemperaturowa to jedno z tych urządzeń, bez których ciężko byłoby wyobrazić sobie ciągłość realizacji zadań w wielu branżach – nie tylko produkcyjnych, ale przede wszystkim w medycynie i branży laboratoryjnej. Odpowiedni wybór urządzenia to tak naprawdę klucz do osiągnięcia sukcesu. Jakie elementy muszą zostać przeanalizowane jeszcze przed zakupem zamrażarki niskotemperaturowej? 

Podstawowy czynnik – zamrażarka pozioma lub pionowa?

Pierwszy i najważniejszy wybór, jakiego przyjdzie nam dokonać to wybór typu urządzenia. Najczęściej spotykane są dwa warianty – zamrażarki niskotemperaturowe poziome i znacznie częściej występujące modele pionowe. Te drugie stanowią wybór osób, które starają się możliwie w jak najlepszy sposób zorganizować sprzęt wokół siebie w warunkach deficytu dodatkowych metrów. Urządzenie ustawione pionowo zajmuje po prostu znacznie mniej miejsca. Poziome natomiast, choć wymagają większej powierzchni, lepiej sprawdzają się pod kątem wydajności – minimalnej temperatury oraz czasu zamrażania. Dowiesz się więcej na temat zamrażarki niskotemperaturowe na DanLab

zamrażarka niskotemperaturowa

Wydajność zamrażarek niskotemperaturowych

Wydajność zamrażarki niskotemperaturowej wyrażana jest poprzez maksymalną temperaturę ujemną, które urządzenie może osiągnąć (jest to niezwykle istotna cecha, gdy zależy nam na konkretnym poziomie ze względu na specyfikę branży), a także czas, w którym możemy rozmrozić i zamrozić konkretny obiekt. W wielu przypadkach parametry te warunkują sens użycia zamrażarki niskotemperaturowej, gdzie czas zamrożenia stanowi fundament prowadzonych badań laboratoryjnych.