Do czego służy dygestorium?

Nie każdy pasjonuje się pracą laboranta, aczkolwiek warto znać kilka podstawowych urządzeń, którymi posługuje się on na co dzień. Koniec końców głowa od nadmiaru wiedzy nie boli, a możliwość poszerzania słownictwa powinna być zawsze wykorzystywana. W poniższym wpisie skupimy się na dygestorium. Czym jest? Na jakiej zasadzie działa?

Podstawowy element wyposażenia

Z pewnością dygestoria z DanLab mogą być uznane za podstawowy element wyposażenia każdego współczesnego laboratorium. Niemniej jednak laboranci korzystają z ich pomocy niemalże od początku XIX wieku. Czym są i do czego służą?

Niektóre spośród ciągów laboratoryjnych znajdujących się w laboratorium wyglądem zewnętrznym mogą przypominać klasyczną szafę wraz z przeszkleniem. Niemniej jednak w przypadku tego urządzenia za odgradzającym szkłem znajduje się komora robocza.

Sprzęt w każdym laboratorium

Komora ta ma na celu oddzielenie laboranta oraz atmosfery laboratorium od badanej cieczy, gazu, czy też organizmu żywego. Ponadto komora ma na celu ochronę przed ewentualnym pożarem lub wybuchem. W celu odprowadzanie substancji jest ona połączona z ciągiem.

Tego rodzaju urządzenia są powszechnie wykorzystywane w tak odmiennych miejscach, jak laboratoria biologiczne, laboratoria chemiczne, czy też analityczne. Warto również nadmienić, że tego rodzaju sprzęt może również znaleźć zastosowanie w przypadku produkcji przemysłowej (oczywiście w określonych sytuacjach)