Jakie mieszadło magnetyczne wybrać?

Profesjonalne mieszadło magnetyczne jest niezbędnym wyposażeniem każdego laboratorium, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać odpowiedni model. Mieszadła magnetyczne wykorzystywane są nie tylko do mieszania cieczy w specjalnych naczyniach laboratoryjnych. Na rynku dostępne są specjalne mieszadła z grzaniem, które doskonale nadają się do ogrzewania cieczy.

Dlaczego warto?

Profesjonalne mieszadło magnetyczne jest niesłychanie przydatne przy standardowym mieszaniu różnorodnych roztworów. Akcesoria te wykorzystywane są na szeroką skalę także przy miareczkowaniu oraz przy rozpuszczaniu odczynników, dlatego też nie może ich zabraknąć w żadnym laboratorium.

Jakie mieszadła wybrać?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko klasyczne mieszadła magnetyczne jednostanowiskowe, ale również mieszadła wielostanowiskowe, dzięki którym w tym samym czasie można mieszać kilka różnych próbek. Jest to praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Aby wybrać porządne mieszadło do swojego laboratorium należy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na wielkość płyt i na sam materiał z którego wykonane jest mieszadło. Bardzo ważnymi parametrami jest także dodatkowa opcja grzania albo maksymalna objętość mieszanej cieczy. Warto dokupić także specjalne bagietki do mieszadełek magnetyczny i wiele innych akcesoriów, które znacząco ułatwią wykonywanie badań laboratoryjnych.