Lodówka laboratoryjna

Co warto wiedzieć o lodówkach na szczepionki?

Należy mieć świadomość, że lodówka na szczepionki renomowanego producenta jest wyposażone w drzwi, które są zamykane na kluczyk. W ten prosty sposób praktycznie nie ma żadnej możliwości, by dostęp do wrażliwych leków czy szczepionek miały nieuprawnione osoby. Oczywiście można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w urządzenie z drzwiami lewymi lub prawymi. Czym jeszcze charakteryzuje się profesjonalna lodówka medyczna?

Zgodność z istotnymi normami

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że lodówki na szczepionki oraz leki, które są przeznaczone do zastosowania w szpitalach, aptekach czy gabinetach lekarskich koniecznie muszą spełniać wszystkie najważniejsze wymagania związanie z przechowywaniem leków.

Warto wiedzieć, że najbardziej zaawansowane urządzenia dostępne na rynku posiadają bardzo dużą liczbę funkcji umożliwiających optymalnie przechowywać wrażliwe leki.

Ponadto zgodnie z normą omawiane produkty muszą być wyposażone w alarm wizualny i akustyczny, który będzie informował użytkowników nie tylko o wahaniach temperatury, ale również awarii zasilania.

Jaki jest koszt lodówek medycznych?

Należy mieć świadomość, że ceny poszczególnych lodówek będą uzależnione od producentów. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że obecnie bez żadnego problemu można zaopatrzyć się bardzo wysokiej jakości produkt w atrakcyjnej cenie.

Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są lodówki przeznaczone nie tylko i wyłącznie dla szpitali, ale również mniejszych, średnich i większych przychodni.