armatura laboratoryjna

Armatura laboratoryjna

Armatura laboratoryjna to pojęcie wspólne dla wszelkiego rodzaju produktów oraz sprzętów znajdujących zastosowanie w laboratoriach. Wybierana armatura powinna cechować się najwyższą jakością, dużą wytrzymałością oraz odpornością chemiczną. 

Jest to konieczne ze względu na przeznaczenie danych urządzeń i przyrządów, które w procesie przeprowadzania badań są nieustannie narażane na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych, a także wysokich i niskich temperatur oraz wielu innych czynników mających bezpośredni związek z czynnikami wynikającymi z użytkowania w laboratoriach danych przedmiotów. 

Armatura laboratoryjna

Jedną z wielu grup produktów zaliczanych do armatury laboratoryjnej są zawory laboratoryjne. Dobre zawory posiadają korpusy wykonane z odpornych materiałów, na przykład z mosiądzu tłoczonego na gorąco. Na rynku można znaleźć zawory laboratoryjne:

armatura laboratoryjna
  • pojedyncze,
  • podwójne,
  • poczwórne. 

Należy wybierać zawory odpowiednio do potrzeb. Kolejną grupą produktów są baterie do wody. Są one przeznaczone do montażu przy stanowiskach do mycia, można je podwieszać lub też postawić przy ścianie. Dostępne są baterie do wody demineralizowanej, zimnej oraz ciepłej i zimnej. Niektóre modele mają wbudowany specjalny mieszacz, który pozwala na przełączenie wody na ciepłą bez użycia rąk. Jako armaturę laboratoryjną określa się także różnego rodzaju węże do wody, wylewki oraz inne przedmioty niezbędne w laboratorium.

Zestawy dygestoryjne

W sklepach, tj. Renggli można znaleźć też pełne zestawy gotowe do użycia. W każdym z nich znajduje się bateria, wąż lub węże, zawory, złączki oraz innego rodzaju elementy, które montuje się w dygestorium. Każdy zestaw można też personalizować