stabilizator na kolano

Stabilizator na kolano – najważniejsze informacje

Stabilizator na kolano

Lekka orteza na staw kolanowy przeznaczona jest głównie do łagodzenia bólu w przedniej części kolana. Stosowane są w przypadku umiarkowanego urazu kolana, w tym obejmującego uszkodzenie więzadła lub chrząstki. Kuszący może być zakup samodzielny za pośrednictwem Internetu. Jednak stabilizator należy zakładać wyłącznie po zaleceniu i zgodnie ze wskazówkami lekarza lub fizjoterapeuta. Nie należy kupować tego rodzaju produktów na własną rękę, gdyż może to przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego. 

Kiedy nosić usztywniacz stawu kolanowego?

stabilizator na kolano

Wybierając ortezę na kolano należy przede wszystkim kierować się rodzajem oferowanego materiału. Musi on być oddychający i hipoalergiczny, aby stabilizacja rzepki przebiegała w komfortowych dla nas warunkach. Pianka ortezy ma na celu otaczać rzepkę i zapewnić jej swego rodzaju masaż, jednocześnie zmniejszając obrzęk i skutecznie łagodząc ból.  Czas noszenia opaski zależy od zaleceń lekarza. To on wyznacza, co będzie dla najlepsze dla Twojego szybkiego powrotu do formy. Może Ci on zalecić zakładanie tylko w określonych porach dnia, czy adekwatnie do rodzajów wykonywanej aktywności. Poważniejsze obrażenia mogą wymagać noszenia ortezy przez cały czas.

Jak założyć ortezę?

Stabilizator na kolano powinien być zakładany pod kontrolą i zgodnie z wytycznymi lekarza ortopedy. Nie ma przeszkód, aby nosić ortezę przez cały dzień, ale decyzja należy do lekarza. Pomimo bogatego wyboru usztywniaczy na kolana, ich niewłaściwe używanie może jedynie zaostrzyć ból, pogłębić uszkodzenie kolana i spowodować osłabienie stawów. Jeżeli Twój staw uległ skręceniu, w zupełności wystarczy nałożyć tzw. rękaw kompresyjny. Dla poważniejszych urazów zaleca się stabilizatory na zawiasach, dodatkowo wzmocnione plastikiem lub metalem. Orteza kolana musi być wyśrodkowana na rzepce. Następnie zapnij usztywniacz za pomocą rzepy lub klamry