W jaki sposób dbać o swoje ciało?

Pielęgnacja ciała nie powinna być przypadkowa. Nie należy sięgać po pierwsze lepsze kosmetyki zauważone na sklepowej półce. Sposób dbania o skórę ma ogromny wpływ na jej wygląd i kondycję. Dobranie właściwych kosmetyków jest niezwykle ważne. Pielęgnacja ciała składa się z wielu etapów, poszczególne czynności należy wykonywać w określonej kolejności. Nie można przykładowo nałożyć kremu na nieoczyszczoną skórę, bo jest to prosta droga do zapchania się porów i całej kaskady problemów.

Wieloetapowa pielęgnacja ciała

Bardzo ważną kwestią w przypadku pielęgnacji ciała jest to, aby dokładnie oczyścić skórę. Nawet jeśli wydaje się być ona czysta, to jednak znajdują się na niej powierzchni rozmaite zanieczyszczenia. Gromadzą się przez cały dzień. Najpierw należy wykonać demakijaż, aby pozbyć się pozostałości po kosmetykach. Można użyć płynu micelarnego lub mleczka dwufazowego. Nada się również olejek. Dopiero po usunięciu makijażu przechodzi się do dokładnego oczyszczania. W tym celu można użyć mydła, żelu lub w pianki. Istotne jest to, aby wybrać kosmetyk z naturalnym składem, wolny od parabenów, silikonów, sztucznych konserwantów. Dodatki te mają niekorzystny wpływ na skórę, przyczyniają się do jej przesuszenia. Mogą też podrażniać i wywoływać reakcje alergiczne. Kolejną kwestią jest złuszczanie naskórka. Zaleca się wykonywać raz w tygodniu peeling ciała. Przy delikatnej skórze najlepsze będą peelingi enzymatyczne, dotyczy to przede wszystkim twarzy. Do ciała świetnie sprawdzają się peelingi z większymi drobinkami.

Czego nie można pominąć w pielęgnacji ciała?

Po oczyszczeniu skóry i jej złuszczeniu konieczne staje się zadbanie o nawilżenie. Wymaga ona odżywienia. W tym celu należy sięgnąć po kosmetyki zawierające mocznik, który ma działanie zmiękczające i nawilżające. Bardzo ważna jest także witamina A, która stoi na straży młodzieńczego wyglądu. Sposobem na uzyskanie miękkiej i jędrnej skóry jest nakładanie na nią preparatów z d-pantenolem. Przeciwdziała on przesuszeniu skóry i powstawania zmarszczek. W pielęgnacji ciała wspaniale sprawdzają się oleje, które nawilżają i regenerują, koją, redukują stany zapalne. Na szczególną uwagę zasługuje olej jojoba, migdałowy, arganowy. Na noc zaleca się nakładać na skórę kosmetyki o cięższej konsystencji, bogate w substancje aktywne. Z kolei na dzień lepsze będą preparaty o lekkiej formule, które szybko się wchłaniają. Znaczenie ma również to, aby nakładać na skórę kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne. Należy ich używać przez cały rok.