mierzenie temperatury termometrem bezdotykowym

Jak mierzyć temperaturę dokładnie i higienicznie?

Podwyższona temperatura ciała jest wskaźnikiem pojawiającej się w organizmie infekcji. Mierzenie temperatury to zabieg, który jest podstawą do decyzji czy należy wprowadzić leki zwalczające rozwijające się patogeny. Nawet niewielkie odchylenie od normy wymaga stałego monitorowania ciepłoty ciała, w celu podjęcia w porę odpowiednich działań. Potrzebne jest więc precyzyjne narzędzie pomiarowe; niezawodne i bezpieczne dla chorego. Najlepiej sprawdza się termometr bezdotykowy.

Dobra alternatywa dla tradycyjnych mierników temperatury

Dawne termometry rtęciowe zostały wyparte przez urządzenia elektroniczne. Z tej kategorii do najnowszej generacji należy termometr bezdotykowy medyczny. Pozwala on na natychmiastowe uzyskanie precyzyjnego wyniku. Zabieg odbywa się bez kontaktu ze skórą chorego. Z tego względu termometry bezdotykowe są najbardziej higienicznymi narzędziami medycznymi. Szczególnie polecane są w szpitalach i przychodniach lekarskich, gdzie używa się ich do pomiaru temperatury u różnych pacjentów. Termometr bezkontaktowy wyklucza przenoszenie bakterii chorobotwórczych na kolejne osoby. Dlatego w tych placówkach stosowany jest wyłącznie termometr bezdotykowy z atestem medycznym.

Termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy w każdym domu

Używanie termometru bezkontaktowego jest wskazane szczególnie do pomiaru temperatury u małych dzieci. Dla nich najlepsze jest działanie bezinwazyjne, jedynie poprzez zbliżenie czujnika na parę centymetrów od czoła malucha. W każdej rodzinie potrzebny jest dobry termometr bezdotykowy. Daje gwarancję szybkiego i precyzyjnego pomiaru ciepłoty ciała u wszystkich domowników. Zwłaszcza że termometru bezdotykowego nie trzeba dezynfekować po każdym użyciu. Atestowany miernik temperatury powinien zawsze znajdować się w domowej apteczce.